název:

lokalita:

hledat pouze

Zámek Nový Světlov

Novogotický zámek Nový Světlov, původně gotický hrad z 15. století, je dnes někdy přezdívám slovácké Miramare a slouží jako hotel a restaurace. Nádvoří zámku je zastřešeno, plně klimatizováno a vybaveno audiovizuální technikou. Prostor umožňuje pořádání divadelních a koncertních vystoupení, kongresů a konferencí. Prostředí zámku je oblíbené pro pořádání svateb. Součástí komplexu je i rozlehlý anglický park.

Zámek Nový Světlov, který byl postaven v roce 1480 jako hrad na skále nad soutokem Koménky a Olšavy, leží u silnice z Bojkovic do Komně.

Nový Světlov postavili kolem roku 1480 bratři Landštejnové (Ctibor, Jaroslav a Zbyněk). Po vybudování hradu se Bojkovice staly centrem rozsáhlého panství 25 obcí. Gotický hrad se postupem času opevňoval a chránil obyvatele před četnými nájezdy vojsk a válečnými vichřicemi.

V polovině 19. století byl Nový Světlov na návrh vídeňského architekta Eduarda Kuschee přestavěn ve stylu anglické tudorské gotiky na reprezentační sídlo šlechty. Díky své podobě se zámkem Miramare u Terstu je také nazýván slovácké Miramare.

Park u zámku býval oborou, která byla začátkem 19. století z velké části přeměněna na anglický park. Nejcennější dřeviny jsou v její přední části. Rozloha parku je 19,5 ha a najdeme zde pozdně barokní sochy sv. Dominika, Panny Marie a sv. Vincence.

V roce 1984 byl zámek rekonstruován – byl v něm vybudován hotel, restaurace, vinárna, turistická ubytovna a působila zde škola v přírodě. Zámek Nový Světlov leží v krásném prostředí Bílých Karpat, láká návštěvníky k turistickým procházkám či vyjížďkám na kole.

V současné době se na zámku nachází hotel, restaurace, kavárna a zastřešené nádvoří, které slouží k pořádání koncertů.

Adresa

Zámek Nový Světlov
Světlov 291
687 71 Bojkovice

Kontakt

telefon: 572 630 295

Turistické cíle

všechny
Muzeum Bojkovska
Bojkovice
0.0 km
První část expozic Muzea Bojkovska byla slavnostně otevřena v květnu 2011. V červnu 2012 byla návštěvníkům zpřístupněna druhá část expozic, zaměřená n...
Naučná stezka na zámek Nový Světlov
Naučná stezka na zámek Nový Světlov
Bojkovice
0.8 km
Lesní NS vedoucí z ulice Pod Světlovem na zámek Nový Světlov ...
Naučná stezka Bojkovická
Naučná stezka Bojkovická
Bojkovice
0.8 km
Přírodovědně-historická naučná stezka vás na 10 zastaveních obeznámí s přírodou, historií i životem na Bojkovicku. Vhodná je pro pěší i cyklisty. Má d...

Aktivity

všechny
Tenisové kurty
Tenisové kurty
Bojkovice
0.4 km
4 tenisové antukové kurty, cvičná stěna a možnost zapůjčení tenisového vybavení (míčky, rakety). Tenisová sezóna je od 1.5. do 30.9....
Areál Podzámčí Nový Světlov
Bojkovice
0.4 km
V areálu se nachází stáj pro sportovní koně a parkur pro koně - krytá hala. Sportovní hala má rozměry 60 x 25 m a slouží pro výcvik sportovních koní. ...
Luhačovské Zálesí o.p.s.MAS PloštinaMAS Vizovicko a SlušovickoMAS Hornolidečska Resort LuhačoviceVýchodní Morava
Facebook Youtube Twitter Pinterest