Loučka [ZL]

Slovní popis polohy obce

Obec Loučka se nachází na úpatí Vizovických vrchů, 8 km jižně od Vizovice.

Stručná historie obce

Vesnice byla založena na malých lůkách nebo také lůčkách. Proto jí dodnes zůstal zlidovělý název Lůčka. První písemná zpráva o Loučce je v zakládající listině vizovického cisterciáckého kláštera z r. 1261, kdy pan Smil, královský kastelán na hradě Brumov, daroval klášteru cisterciáků ve Vizovicích osadu Vizovice s okolními dědinami. Mezi nimi je poprvé jmenována i Loučka. Přestože se jedná o malou obec s necelými pěti sty obyvateli, občanskou vybaveností se snaží o zabezpečení základních potřeb jejich občanů. V obci je veřejná knihovna a mateřská škola. Ke sportování slouží hřiště.

Nejvýznamnější památky

Kromě dřevěné zvonice se dochoval kamenný kříž pod hřištěm z roku 1904, další na návsi z roku 1874 a za obcí z roku 1895. Pomníček na ,,Vítovoch“ uctívá památku padlých letců z II. světové války.

Kultura a tradice

V obci se udržují místní i folklorní zvyky, jako je masopust, klepání, hody, koledování, Tři králové nebo Svatý Mikuláš.

Možnosti trávení dovolené

Okolní příroda CHKO Bílé Karpty poskytuje návštěvníkům dostatek turistických možností. Další aktivní pohyb umožňují značené cyklotrasy. V okolí jsou památky pravěkého osídlení i nedávné historie. Na konci roku 2002 byla těsně před vrcholem kopce Doubrava, lidově zvaný Barák, smontována rozhledna - ocelová věž vysoká 55 metrů. Každý z návštěvníků, který se chce rozhlédnout po malebné krajině, musí nejprve překonat 177 schodů.

Adresa

Loučka [ZL]

Turistické cíle

všechny
Rozhledna Loučka
Loučka [ZL]
ROZHLEDNA DOČASNĚ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ UZAVŘENA Rozhledna na vrcholu Doubrava (667 m.n.m.) nabízí z výšky 33 m nádherný výhled nejen na střední část ...
Luhačovské Zálesí o.p.s.MAS PloštinaMAS Vizovicko a SlušovickoMAS Hornolidečska Resort LuhačoviceVýchodní Morava
Facebook Youtube Twitter Pinterest